Strona Główna
Twoja przeglądarka nie obsługuje Javascript
20.06.2018 - Nowa linia Gdańsk – Mińsk od 28.06.2018 r.
Miło nam poinformować, że od dnia 28 czerwca 2018 r. (czwartek) PKS Gdańsk uruchamia nową linię międzynarodową w relacji Gdańsk – Mińsk (Białoruś). Na trasie przejazdu zaplanowano ponadto przystanki w: Elblągu, Olsztynie, Szczytnie, Ostrołęce, Łomży i Białymstoku oraz na Białorusi w Grodnie i Lidzie. Obecnie istnieje jedynie możliwość podróży w relacjach międzynarodowych, ale wkrótce autobusy tej linii będą dostępne dla pasażerów również w relacjach krajowych. Autobusy kursują 4 razy w tygodniu zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele. Szczegółowy rozkład jazdy prezentujemy na poniższych ulotkach:

 

Odjazdy z Gdańska w czwartki i soboty oraz z Mińska w piątki i niedziele realizowane są naszym najnowszym autokarem MAN Lion’s Coach, natomiast odjazdy z Gdańska w piątki i niedziele oraz z Mińska w czwartki i soboty obsługuje nasz białoruski partner Grodnooblautotrans również nowym autokarem MAZ 251. Oba autobusy są bogato wyposażone w wygodne rozkładane fotele, klimatyzację z indywidualnymi nadmuchami, barek, pokładowe WC, gniazdka elektryczne przy fotelach, dostęp do internetu WIFI oraz odtwarzacz DVD.

 

Cennik biletów ważny na trasie Gdańsk – Mińsk 

 

Bilety w atrakcyjnych cenach zakupić można w kasie biletowej na dworcu PKS w Gdańsku oraz u kierowcy autobusu. Zalecamy jednak wcześniejszą ich rezerwację. Bilety dostępne są również w sprzedaży internetowej poprzez platformy voyager.pl oraz e-podroznik.pl  . W cenach ulgowych można zakupić bilety dla dzieci do 12 lat (50%), natomiast dzieciom i młodzieży od 12 do 26 roku życia oraz seniorom powyżej 60 roku życia przysługuje ulga w wysokości 10%.

 

Zwracamy uwagę, że aby przekroczyć granicę Białorusi potrzebny jest ważny paszport, wiza oraz ubezpieczenie zdrowotne. Istnieje jednak również możliwości 5-dniowego pobytu bezwizowego w przypadku podróży do Grodna, Brześcia oraz po białoruskiej części Kanału Augustowskiego.

Szczegóły:

http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_issues/visas/ Zasady wydawania wiz na Białoruś http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_issues/visas/bezwizBrGr/  Do Grodna i Brześcia bez wiz!

Pomocy udzielą również pracownicy PKS: marketing@pks.gdansk.pl

 

Zachęcamy do korzystania z nowego połączenia!